دانلود بازی کامپیوتر کم حجم و Xbox360,PS3,PSP

نگاهی به مشکل اجرا نشدن بازی ها در ویندوز و حل آن

نگاهی به مشکل اجرا نشدن بازی ها در ویندوز و حل آن

نگاهی به مشکل اجرا نشدن بازی ها در ویندوز و حل آن

  خدمت شما نیز این بار با نگاهی به مشکل اجرا نشدن بازی ها در ویندوز و حل آن برای عزیزان سایت نواگیم.برخی از مواقع در هنگام نصب بازی های مختلف مشکلات مختلفی را ممکن است مشاهده کنید.برای نگاهی به مشکل اجرا نشدن بازی ها در ویندوز و حل آن با ما همراه باشید.

علت ها و راه حل از بین بردن مشکل اجرا نشدن بازی در ویندوز ۱۰ ، ۸ ، ۷ و..

برای گیمرهای حرفه‌ای بدترین لحظه وقتی است که با ذوق و شوق بازی جدیدی را روی کامپیوتر نصب می‌کنند و متوجه می‌شوند بازی نصب یا اجرا نمی‌شود. اجرا نشدن بازی را می‌توان به هر چیزی ربط داد؛ از ضعف سخت افزار گرفته تا مسائل نرم افزاری سیستم عامل. اجرا نشدن بازی در windows دلایل متعددی دارد ولی متداول ترین مسائل به راحتی و بدون هزینه قابل حل می باشند . در ایـن مطلب مسائل متفاوتی که سبب اجرا نشدن بازی در windows ۱۰ ؛ ۷ ؛ ۸٫۱ و.. می‌شود را معرفی و چگونگی حل ایـن مسائل را توضیح می‌دهیم.  

علت و شیوه های حل مشکل اجرا نشدن بازی در کامپیوتر

اگر بازی شما نصب و اجرا می‌شود ولی به شدت کند است یا به خوبی اجرا نمی‌شود توصیه می‌کنیم ۶ اقدام اثر گذار جهت اجرای بهتر و سریع تر بازی ها در کامپیوتر و لپ تاپ را مطالعه نمایید . نصب نشدن بازی در windows و اجرا نشدن بعد از نصب دو موضوع متفاوت است که هرکدام دلایل به خصوصی دارد. در بدترین حالت نقص ورژن خریداری شده از بازی امکانپذیر است که توصیه می‌شود نسخه‌های اصلی را از مراکز معتبر تهیه نمایید . ولی چنانچه از سالم بودن بازی اطمینان دارید در ادامه ایـن مطلب دلایل اجرا نشدن بازی در windows با دقت به انواع ارورهایی که امکان دارد با آن روبرو شوید آموزش می‌دهیم.

اجرا نشدن بازی در windows به دلیل مسائل سخت افزاری

فارغ از هر نوع سیستم عاملی که استفاده می‌نمایید ؛ امکان دارد سخت افزار کامپیوتر شما به حد ضروری پر قدرت نباشد به عبـار ت دیگر شما حداقل سخت افزار مورد نیاز را ندارید. نمی‌توان از یک کامپیوتر یا لپتاپ قدیمی انتظار داشت جدیدترین بازی‌های روز مثل Skyrim ؛ Call of Duty ؛ GTA ؛ FIFA و.. را اجرا نماید . بهترین راه حل مساله اجرا نشدن بازی به خاطر سخت افزار یا بهتر بگوییم جلوگیری از آن؛ آگاهی از مشخصات سخت افزاری مورد نیاز بازی است که روی بسته بندی بازی درج شده و یا با جستجو در اینترنت در دسترس است؛ حداقل سیستم مورد نیاز بازی را با مشخصات سخت افزاری سیستم خود مقایسه نمایید چنانچه سیستم قدرت لازم را دارد بازی را خریداری و نصب نمایید . اما چنانچه بسیار مشتاق بازی می باشید و حاضرید جهت بازی کردن هزینه ارتقاء سخت افزار را قبول نمایید سخت افزاری با مشخصات بالاتر از حداقل‌های موردنیاز تهیه نمایید تا در چند سـال آینده با مساله نصب یا اجرا نشدن بازی روبرو نشوید.

اجرا نشدن بازی در windows ۸ ؛ ۱۰ و ۷ به دلیل به روز نبودن راه انداز (درایور) کارت گرافیک

مطالب مرتبط:

یک مساله عمده در اجرا نشدن بازی‌ها به خصوص بازی‌های عرضه شده جدید؛ بروز رسانی نبودن سخت افزار یه ویزه کارت گرافیک است . اکثر کارت گرافیک‌های موجود در بازار  AMD یا nVidia می باشند و با همـان نرم افزار جانبی که در دیسک درایور اولیه هست و نصب کـرده ‌اید به راحتی قابل بروز رسانی می باشند ؛ یا چنانچه به دیسک درایور دسترسی ندارید با مراجعه به سایت سازنده کارت گرافیک آخرین ورژن درایور را دریافت و نصب نمایید .

دلیل اجرا نشدن بازی و انواع ارور‌های وابسته به سیستم عامل

در برخی مسائل دلیل اجرا نشدن بازی در windows xp و vista ؛ خود سیستم علت است؛ جهت حل ایـن مساله باید windows را عوض نمایید و ورژن جدیدتر ۷ یا ۱۰ نصب نمایید . اما اجرا نشدن بازی در ایـن مسائل با ارور DirectX همراه خواهد بود. روی ویندوزهای xp و vista دایرکت ایکس ورژن ۱۱ نصب نمی‌شود پس اول می بایست windows خویش را به ۷ یا ۱۰ ارتقاء‌ دهید.

آموزش حل مشکل اجرا نشدن بازی به دلیل آنتی ویروس یا دیگر نرم افزارهای امنیتی

در برخی مسائل که اما به ندرت اتفاق می‌افتد دلیل اصلی اجرا یا نصب نشدن بازی در کامپیوتر ؛ ممانعت نرم افزارهای ضد ویروس و حفاظتی نصب شده از اجرا یا نصب بازی است . در ایـن مسائل اغلب نرم افزار آنتی ویروس هشداری پیش از نصب یا اجرا اعلام می‌کند و امکان دارد ارور خاصی اعلام نشود. برترین راه حل ایـن مساله قرار دادن راه نصب بازی در لیست سفید آنتی ویروس یا غیر فعال کردن در زمان بازی است .

دلیل اجرا نشدن بازی توسط Steam در windows ۱۰

خوشبختانه مایکروسافت windows ۱۰ را جهت اجرا بازی نسبت به نسخه‌های قبلی بهبود بخشیده و کاربران با مسائل کمتری روبرو می‌شوند. چنان چه از Steam جهت بازی بهره گیری می‌نمایید ؛ مسائلی مثل بروز رسانی نبودن کارت گرافیک و دایرکت ایکس ممکن است مانع اجرای بازی شود. ولی در نوع دیگر از ارور اجرا نشدن بازی در Steam  که مربوط به پر شدن کش بازی است توصیه می‌کنیم مراحل زیر را طی نمایید . ۱- استیم را اجرا کنید و به Library بروید. ۲- در پنل سمت چپ روی بازی راست کلیک نمایید و Properties آن را باز کنید . ۳- در تب Local Files ؛ روی Verify integrity of game cache کلیک نمایید و تا اتمام آن صبر نمایید .  

 

 

 

 

 

  مطالب مرتبط:

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: مطالب سایت محافظت شده است